Witaj w L66 ! Kupujesz, czy sprzedajesz ?

Rozmiary Pierścionków

Jaki rozmiar pierścionka wybrać?

Czym jest rozmiar pierścionka?

Rozmiar pierścionka określa jego średnica mierzona wewnątrz wyrobu. To bardzo ważne gdyż zewnętrzna grubość wyrobu może się różnić w zależności od użytego metalu. Pomiary powinny być wykonane z dużą dokładnością, ponieważ rozmiary pierścionków dzielą zaledwie części milimetrów: 0,3-0,4mm.

 

Kiedy decydujemy się na zakup pierścionka, niezależnie od tego czy dla siebie czy w prezencie, powinniśmy wiedzieć jakiego rozmiaru szukamy. 

Podczas zakupów stacjonarnych bez problemu możemy przymierzyć wybrany model na miejscu w naszym oddziale L66 lub skorzystać z darmowego pomiaru, który powie jaki rozmiar pierścionka mamy. 

Istnieją jednak sytuacje, w których zakup pierścionka odbywa się bez obecności przyszłego właściciela, a rozmiar pozostaje zagadką. 

 

Jaki mam rozmiar pierścionka? 

Najprościej zmierzyć obwód palca przy użyciu kawałka sznurka lub tasiemki. Jak to zrobić?

1. Materiał należy owinąć wokół palca blisko jego nasady, tak aby do niego przylegał ale nie uciskał.

2. Następnie trzeba zaznaczyć punkt styku materiału.

3. Zmierzyć długość obwodu na linijce lub innej mierze. 

 

 

 

Uwaga, w tym przypadku to długość obwodu, a nie średnica pierścionka! Takie dane porównujemy z rozmiarami w niżej zamieszczonej tabeli: 

Jeśli już wiesz jaki masz rozmiar pierścionka Ty lub osoba, której chcesz podarować pierścionek w prezencie, czas ruszać na zakupy! 

Duży wybór modnych pierścionków znajdziesz tutaj: 

Pierścionki Złote Damskie

Pierścionki Srebrne Damskie

Sygnety Złote Męskie

Sygnety Srebrne Męskie


 

Suwmiarka

Najdokładniejszy pomiar uzyskamy przy użyciu suwmiarki. Nie zaleca się jednak mierzenia nią samego palca, a noszonej już biżuterii. Jest to świetny sposób na pozyskanie rozmiaru gdy pierścionek ma być niespodzianką! Wystarczy zmierzyć suwmiarką pierścionek, który nosi partnerka i na podstawie wymiaru średnicy zakupić nowy wyrób.