Witaj w L66 ! Kupujesz, czy sprzedajesz ?

Dzień Babci i Dziadka- jaki prezent będzie trafiony?

Dzień Babci i Dziadka- jaki prezent będzie trafiony?

Zastanawia się pewnie niejeden z Was, bo już niedługo nastanie ten czas. Dzień Babci i Dziadka obchodzimy kolejno 21 oraz 22 stycznia. To wspaniała okazja, aby okazać wdzięczność naszym dziadkom, którzy często biorą aktywny udział w naszym wychowaniu. Większość z nas ma w głowie co najmniej kilka wspomnień z ich udziałem, a pyszne dania babci królują na liście ulubionych niezmiennie od lat. Rola dziadków w życiu dziecka jest bardzo ważna, jednak gdy dorastamy i zaczynamy się zajmować swoim własnym życiem, zdarza się, że częstotliwość odwiedzin dziadków znacznie spada. Takie święto, obchodzone raz w roku pozwala nam utrzymać relacje na dobrych torach i przede wszystkim docenić wszystkie ich wysiłki. 

Nie mam pomysłu na prezent dla dziadków.

Często słyszy się to zdanie przy okazji zbliżającego się dnia Babci i Dziadka. Zdaje nam się, że dziadkowie spędzając czas na swojej emeryturze w zasadzie już tylko odpoczywają i oglądają telewizor. Choć czasem jest to prawda (i nie ma w tym nic złego!) to nie każdy dziadek i babcia jest taki sam. Część z nich rozkwita dopiero na emeryturze! Rozwijają życie towarzyskie, chodzą na partyjki szachów do pobliskiego parku i weekendami jeżdżą na rowerze z sąsiadką spod piątki.

Żeby trafnie dobrać prezent musimy przede wszystkim zacząć od obserwacji... Dziadkowie raczej niechętnie odpowiadają na pytanie- "co byś chciał/a dostać?", jeśli odpowiedź na pytanie będzie jasna i klarowna to nie pozostaje Ci nic innego jak spełnić to życzenie, na miarę Twoich możliwości. Spodziewać się jednak można, że w odpowiedzi usłyszymy- "mi już nic nie trzeba" lub "ja już wszystko mam". W takiej chwili musimy polegać na naszych zmysłach. Na początek zmysł słuchu, który powinien być wytężony na wszystkie potrzeby babci i dziadka. Może wspominali ostatnio, że ciśnieniomierz się zepsuł albo że ulubiona biżuteria straciła po latach swój blask. Kolejno należy wytężyć zmysł wzroku, aby zauważyć co się w domu uszkodziło, lub przydałoby się wymienić. Dzięki temu jesteście w stanie dobrać bardzo trafione prezenty.

dziadek otrzymuje prezent od wnuków

Prezenty zawsze udane

Czasem z przyczyn niezależnych od nas nie mamy okazji do zbierania takich danych, a dziadkowie mieszkają na drugim końcu kraju. Istnieją prezenty, które są uniwersalne i świetnie nadadzą się na dowód wdzięczności po wielu latach opieki nad nami. Poniżej znajdziesz kilka z nich. 

Proste w obsłudze telefony

Dla dziadków ważne jest, aby pozostać z nami w kontakcie. Pędzący postęp technologiczny bywa dla nich przytłaczający i działa na przekór. Istnieją jednak telefony, które idealnie sprawdzają się dla osób starszych. Posiadają klawiaturę numeryczną, specjalnie powiększone litery i prosty interfejs. Dzięki takiej komórce dziadkowie będą mogli kontaktować się z rodziną i przyjaciółmi bez wysiłku i stresu. Szeroki wybór prostych w obsłudze telefonów znajdziesz na naszych sklepowych półkach oraz stronie internetowej.

wnuk obsługuje z dziadkiem telefon

Gry towarzyskie

Towarzystwo i poczucie przynależności do grupy jest ważne dla człowieka już od najmłodszych lat. Z czasem znajdujemy coraz mniej czasu na wspólne biesiadowanie i celebrowanie chwili. Odwiedziny u dziadków są świetną okazją na odrobinę wspólnej rozrywki, a gry planszowe będą doskonałym dopełnieniem takiego wieczoru. Pomagają również dbać o pamięć osób starszych i ich dobre samopoczucie. W naszych sklepach znajdziesz gry dopasowane do wieku i ilości graczy, kupisz je taniej niż w popularnych sieciówkach, a dostarczą Ci dokładnie tyle samo rozrywki. Nie przepłacaj, baw się za mniej.

grupa gra w grę planszową

Sprzęt medyczny

Osoby starsze powinny regularnie monitorować swój stan zdrowia. Kiedy byliśmy dziećmi to dziadkowie dbali o to, żeby nie stała nam się krzywda. Dziś, gdy jesteśmy już dorośli pora na zamianę ról i zaoferowanie nowoczesnych urządzeń medycznych, które ułatwią im kontrolę swojego zdrowia. W naszych oddziałach pojawiają się proste w obsłudze ciśnieniomierze, które świetnie sprawdzą się na prezent z okazji dnia Babci i Dziadka. Pulsoksymetr, glukometr lub masażery ogrzewające to gadżety z zakładki zdrowie i higienakażdy z nich posłuży Twoim dziadkom jako dobry strażnik zdrowia.

Biżuteria

Choć nie ma takiej, która błyszczy bardziej od miłości babci z pewnością znajdzie się taka, która spowoduje uśmiech na jej twarzy. Dziadkowie często posiadają biżuterię, ale taką z dawnych lat, z sentymentem... Jest dla nich jak skarb, ale po latach często traci swój urok. Ich święto to doskonała okazja na zakup nowej biżuterii, niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na odrobinę ekstrawagancji wybierając nowoczesne białe złoto. Czy postawicie na dotychczasowe preferencje babci i wybierzecie bursztynowe kamienie szlachetne, każdy wybór będzie udanym pomysłem na prezent.

W tym podpunkcie chcemy zwrócić też uwagę na zegarki! Nie tylko te klasyczne, ale również te trochę nowszej generacji, które pozwalają na przykład na całodobowe monitorowanie funkcji życiowych. Kto wie, może taki gadżet zachwyci również Twojego dziadka? 

Spraw radość za mniej

Wszystkie pomysły na prezent znajdziesz w naszym sklepie. Kupisz je na miejscu, w jednym z naszych lokali lub przez internet- wybierając spośród całego asortymentu. Zastanów się czego potrzebuje Twoja babcia i o czym ostatnio mówił Twój dziadek, a następnie poszukaj tego na naszej stronie. 

zadowolony Pan pokazuje kciuki do góry

Również polecamy

Jaki smartfon warto wybrać? Podpowiadamy!
Jaki smartfon warto wybrać? Podpowiadamy!

Opublikowano: 2023-04-27

Jaki smartfon warto wybrać? Podpowiadamy! Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach nikt z nas nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez smartfona w dłoni. To właśnie te "gadżety"[...]

Próby złota: Czym są i jakie są rodzaje?
Próby złota: Czym są i jakie są rodzaje?

Opublikowano: 2023-02-02

Co to jest próba złota? Próba złota jest jednym z najważniejszych elementów, które trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru biżuterii lub innych produktów złota.[...]

Jakie są rodzaje kamieni jubilerskich? Biżuteria z kamieniami
Jakie są rodzaje kamieni jubilerskich? Biżuteria z kamieniami

Opublikowano: 2023-11-01

Jakie są rodzaje kamieni jubilerskich? Biżuteria z kamieniami. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jakie kamienie pasują do czego? Kamienie jubilerskie są jak małe kawałki magii, które[...]